Policjant po służbie wjechał w barierki Smartem. “Uciekł pieszo, bo był pod wpływem alkoholu”

29 stycznia 2023 roku, strażacy z Gorzowa Wielkopolskiego otrzymali zgłoszenie o „wypadku”, do jakiego doszło na jednym z osiedli. Szybko na miejsce wysłali dwa zastępy.

Jak się okazało na miejscu, kierujący samochodem marki Smart stracił panowanie nad swoim pojazdem, wpadł w poślizg i uderzył w barierki. Niestety, strażacy nie zastali sprawcy na miejscu, gdyż ten uciekł pieszo.

Wyprzedzając poszedł na czołówkę z policjantem po służbie. Grozi mu kara 5000 zł i 10 pkt (wideo)

Jak się później okazało, za Smarta miał prowadzić policjant po służbie. Funkcjonariusz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim najprawdopodobniej był również pod wpływem alkoholu.

Policjanci zatrzymali swojego kolegę po fachu dopiero w miejscu jego zamieszkania. Na szczęście w wyniku kolizji nic nikomu się nie stało i skończyło się jedynie na uszkodzeniach auta.

Sprawcę czeka postępowanie dyscyplinarne oraz karne. Zostanie on wydalony ze służby, a za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu do 2 lat więzienia.

Policjant na służbie ukarany mandatem. Wyprzedzał na przejściu dla pieszych (wideo)

Nieoficjalne informacje mówią również o tym, że w mieszkaniu policjanta znaleziono narkotyki. Nie ma jednak żadnego potwierdzenia na ten temat ze strony prokuratury.

Źródło: gorzowianin.com