Polak uznał, że Porsche 911 GT3 to idealny wóz na wyjazd na narty. 510 KM rozbija śnieg (wideo)

Nie wszyscy właściciele samochodów sportowych decydują się na wyjeżdżanie nimi z garażu w okresie zimowym. A już szczególnie wtedy, gdy na dworze pojawia się gruba warstwa śniegu.

Są też jednak tacy, którym zupełnie to nie przeszkadza. Nadal potrafią oni użytkować swoje fury w niezbyt sprzyjających warunkach, często czerpiąc z tego jeszcze więcej radości.

Oni nie “kiszą” swoich Porsche i Ferrari zimą w garażu. “Bokiem na śniegu po mieście” (wideo)

Właściciel widocznego na załączonym nagraniu wideo Porsche 911 GT3 generacji 992 należy właśnie do tej grupy osób. Postanowił pojechać swoim autem w góry na narty.

Widok 911 GT3 z nartami na dachu robi wrażenie. Podobnie jak próba wykonania procedury startu na drodze pokrytej śniegiem. Nie jest to najbardziej efektywne, ale z pewnością efektowne.

Za napęd Porsche 911 GT3 generacji 992 odpowiada wolnossący bokser 6-cylindrowy o pojemności 4.0 litrów. Generuje on moc 510 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 470 niutonometrów.

On się cieszy gdy widzi za oknem śnieg. Zabiera wtedy swoje Porsche na górskie zakręty (wideo)

Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h w egzemplarzu z przekładnią PDK zajmuje 3,4 sekundy, a prędkość maksymalna to 318 km/h. W polskich salonach cena tego modelu startuje od 946 000 złotych brutto.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez (@mazek__)

Jak widać, 911 GT3 świetnie się czuje również w takich warunkach.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez (@mazek__)