Polacy pojechali na ferie dwoma Audi RS6. “Niemcy się zachwycają i kręcą filmiki” (wideo)

Na widok sportowego kombi w postaci Audi RS6, wielu miłośnikom motoryzacji potrafi nieco szybciej zabić serce. W większych miastach nie jest to co prawda coś niespotykanego, ale zawsze takie spotkanie cieszy oko.

Bohaterowie załączonego nagrania wideo wzbudzają zainteresowanie jeszcze bardziej. Dwóch kolegów postanowiło kupić sobie po praktycznie identycznie wyglądającym Audi RS6 C8.

“Szybki” z Audi RS6 wali długimi w babeczkę z Golfa R. “Błyskawicznie go załatwiła” (wideo)

Zobaczenie takiego „zestawu” na trasie może robić wrażenie. Niektórzy od razu wyciągają telefony i próbują uwiecznić taką sytuację na zdjęciach czy filmie.

Pod maską Audi RS6 C8 pracuje podwójnie turbodoładowany silnik V8. Ma on pojemność 4.0 litrów i daje kierowcy do dyspozycji moc 600 koni mechanicznych i moment obrotowy wynoszący 800 niutonometrów.

Te parametry, przekazywane są na asfalt wszystkimi czterema kołami dzięki napędowi Quattro. Pozwala to na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,6 sekundy i rozwinięcie prędkości 305 km/h.

Audi RS6 Performance Avant C8 Quattro (2022). Sportowe kombi stało się jeszcze szybsze (wideo)

Od niedawna w ofercie dostępny jest również wariant RS6 Performance. Tutaj mamy do czynienia z mocą 630 koni mechanicznych i momentem 850 niutonometrów. Sprint od 0 do 100 km/h trwa 3,4 sekundy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez AudiRS6_666LV (@audirs6_666lv)