Pewny siebie w Audi RS6 stanął do walki z BMW M3 Touring. “Nie mogę w to uwierzyć” (wideo)

Miłośnicy samochodów rozglądający się za sportowym kombi mają od niedawna kolejną możliwość. W ofercie BMW pojawiło się bowiem nowe M3 w wydaniu Touring.

Mamy tam do czynienia z silnikiem 3.0 R6 o mocy 510 koni mechanicznych i z napędem na wszystkie koła M xDrive. Według danych dostarczonych przez producenta, M3 Touring potrafi rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 3,6 sekundy.

BMW M3 Touring G81 mocniejsze niż Audi RS6. AC Schnitzer po swojemu ulepsza rodzinne kombi

To dokładnie taki sam wynik, jak w przypadku nieco większego i mocniejszego Audi RS6 C8. Kombi z Ingolstadt napędzane jest przez podwójnie turbodoładowane V8 o pojemności 4.0 litrów i mocy 600 koni mechanicznych.

Autorzy załączonego nagrania wideo postanowili to sprawdzić. Zabrali oba samochody na nieco wilgotny odcinek asfaltu, gdzie przeprowadzili kilka wyścigów.

Pojedynki były naprawdę zacięte i każdy drobny błąd czy opóźnienie kierowcy zmieniały przebieg pojedynku. Ostatecznie, BMW okazało się minimalnie szybsze od Audi z napędem Quattro.

The Stig “wziął w obroty” nowe BMW M3 G81 Touring. “Frajda z jazdy się tu nie kończy” (wideo)

W polskich salonach BMW cena M3 Touring zaczyna się od kwoty 497 000 złotych. Za Audi RS6 C8 Quattro trzeba zapłacić co najmniej 635 200 złotych.