Novitec wycisnął 919 KM z McLarena Elva. Autem bez szyb możesz pojechać ponad 330 km/h (wideo)

Są na rynku takie auta, w przypadku których producent zdecydował się na zbudowanie mocno ograniczonej liczby egzemplarzy. Jednym z przykładów jest McLaren Elva.

Efektownie wyglądający speedster bez dachu i przedniej szyby sprzedano tylko 149 klientom na całym świecie. Początkowo miało to być 399 sztuk, ale producent podjął decyzję o ograniczeniu tej liczby.

1 z 149 McLarenów Elva na sprzedaż. Musisz być bogaty i lubić pomarańcz, żeby go kupić (wideo)

Pod maską Elvy pracuje podwójnie turbodoładowany silnik V8 o pojemności 4.0 litrów i mocy 815 koni mechanicznych. Cena bazowego egzemplarza startowała od około 8 milionów złotych.

McLaren Elva Novitec
McLaren Elva Novitec

Tuner Novitec uznał, że niektórzy z właścicieli tego auta mogą zapragnąć czegoś więcej. Wprowadził więc do swojej oferty kilka elementów dla McLarena Elva.

Stylistycznie zmian nie ma zbyt wielu, gdyż McLaren tego najzwyczajniej w świecie nie potrzebuje. Ograniczono się więc do nowych felg w rozmiarze 20 i 21 cali oraz zawieszenia zmniejszającego prześwit.

Novitecowi udało się zwiększyć potencjał silnika. Teraz generuje on 919 koni mechanicznych, dzięki czemu sprint od 0 do 100 km/h zajmuje 2,7 sekundy, a od 100 do 200 km/h mniej niż 4 sekundy.

McLaren Elva Novitec
McLaren Elva Novitec

Wrażenie robi również prędkość maksymalna, która przekracza 330 km/h. Przypominamy, że auto nie posiada dachu ani przedniej szyby, więc tak szybka jazda musi robić kolosalne wrażenie.

W tym McLarenie zapomnij o prywatności. Elva za 9 milionów złotych nie ma nawet szyb (wideo)

A to wszystko przy jeszcze głośniejszym dźwięku V8. Zastosowano tu bowiem też nowy układ wydechowy, który pozwala na wydobycie z silnika tego, co najlepsze.