Nie mógł się oprzeć i zrobił coldstart LaFerrari 6.3 V12. “Biedna Mazda się wystraszyła” (wideo)

Uruchamianie sportowego samochodu na podziemnym parkingu to bardzo wyczekiwany moment przez wielu miłośników motoryzacji. Echo panujące w tym miejscu potęguje brzmienie jednostki napędowej.v

Odbywa się to jeszcze głośniej, gdy silnik jest zimny i mamy do czynienia z tzw. „cold startem”. W sieci nie brakuje nagrań z tego typu rozruchem, które cieszą się sporą popularnością.

Zimny rozruch C63 AMG budzi całe osiedle. Postarał się, żeby było jeszcze głośniej (wideo)

Niestety, nie dla wszystkich jest to przyjemny dźwięk. Widoczna na załączonym nagraniu wideo czarna Mazda „boi się” takich momentów. Z wrażenia aż włączyła swój alarm.

A wszystko przez 1 z 499 egzemplarzy Ferrari LaFerrari. Wystarczyło, że jego właściciel uruchomił 6.3 litrowy silnik V12, który w układzie hybrydowym generuje 963 konie mechaniczne.

Aktualnie mamy kilku producentów, którzy oferują specjalny tryb pracy układu wydechowego. W ustawieniu cichym ma on właśnie zapobiec tego typu sytuacjom.

On robi coldstart swojego Lambo bezpośrednio z telefonu. Nie boi się, że ktoś nim odjedzie (wideo)

Właściciel Ferrari mógł również opuścić parking przełączając auto w tryb w pełni elektryczny. Pokusa usłyszenia głośnych 12 cylindrów była jednak większa.