McLaren pracuje nad swoim pierwszym SUV-em? “Pod maską raczej nie znajdziemy silnika V8”

Jeśli jakiś producent nie posiada jeszcze w swojej ofercie SUV-a, to istnieje wielka szansa, że rozważa zaprojektowanie takiego auta. Zrobiły to nawet takie marki jak Lamborghini, czy niedawno Ferrari.

Firma z Maranello może się na Was obrazić, jeśli powiesz, że model Purosangue to SUV, ale tak czy siak wszyscy go tak nazywają. Włosi uważają, że jest to 4-drzwiowy supersamochód.

Obejrzał z bliska nowe Ferrari Purosangue. “Tutaj nie wolno Ci powiedzieć, że to jest SUV” (wideo)

Bardzo możliwe, że już wkrótce na tę samą drogę obierze również McLaren. Od dłuższego czasu w świecie motoryzacyjnym krążą plotki na temat pierwszego SUV-a od Brytyjczyków.

Producent podkreśla jednak, że tego typu auto w pełni musiałoby odzwierciedlać swój wyścigowy charakter. Oczywiście nie tylko jeśli chodzi o osiągi, ale również pod względem stylistycznym.

McLaren SUV rendering
McLaren SUV rendering fot. kolesa.ru

Teraz możemy zobaczyć nową propozycję od jednego z grafików komputerowych. Według niego właśnie tak może wyglądać pierwszy SUV marki McLaren.

Następcę McLarena 720S zobaczymy w kwietniu. Znamy już jego nazwę i wiemy jaki dostanie silnik

Krążą plotki, że Brytyjczycy już rozpoczęli prace nad tym modelem. Pojawiają się też głosy, że niestety miałby to być również pierwszy w pełni elektryczny samochód tego producenta.