Mansory zbuduje 8 takich AMG G 63. Wszystkie będą miały drzwi jak w starej Syrenie “kurołapce”

Kiedy wydaje Ci się, że Mansory wykorzystał już wszystkie możliwe pomysły na modyfikacje Mercedesa Klasy G, jesteś w grubym błędzie. Właśnie zaprezentowano kolejny projekt bazujący na tym aucie.

To jedyny w swoim rodzaju Mansory Gronos Coupe EVO C. Tuner postanowił z 5-drzwiowej wersji Mercedesa-AMG G 63 zrobić 3-drzwiowe „coupe”. Dodatkowo, przednie drzwi otwierają się do tyłu, Zupełnie jak w starej Syrenie „kurołapce”.

Mansory Gronos Coupe EVO C
Mansory Gronos Coupe EVO C

Oto pierwsze Lamborghini Urus w wersji 3-drzwiowej. Mansory Venatus Coupe EVO C

Auto zostało oczywiście przyozdobione pakietem stylistycznym, ogromnymi 24-calowymi felgami i podwójnym kolorem lakieru. Zmodyfikowano również całe wnętrze, aby pasażerowie wręcz topili się w luksusach.

Nie zabrakło również zmian pod maską. Podwójnie turbodoładowany silnik V8 o pojemności 4.0 litrów generuje teraz 900 koni mechanicznych i aż 1200 niutonometrów momentu obrotowego.

Mansory Gronos Coupe EVO C
Mansory Gronos Coupe EVO C

Takie parametry pozwalają na osiągnięcie prędkości 100 km/h w czasie 3,3 sekundy i rozwinięcie prędkości maksymalnej 250 km/h. Imponujące wartości jak na wielką terenówkę.

Mansory planuje zbudować tylko 8 egzemplarzy tego projektu. Każdy z nich zostanie skomponowany indywidualnie razem z klientem i wypuszczony na rynek jako one-off.

Mansory Gronos Coupe EVO C
Mansory Gronos Coupe EVO C

Ten Rolls-Royce od Mansory ma lakier z płatkami złota. “Wszyscy będą pewni, że nie jesteś biedny”

Cena oczywiście nie jest znana, ale z pewnością każdy nabywca będzie musiał się pożegnać z kilkoma milionami złotych. Sam zakup bazowego Mercedesa-AMG G 63 to w polskim salonie wydatek 975 600 złotych.