Kupił Forda Mustanga 13x drożej, niż w salonie. Ma auto z numerem 1 i pomoże w szczytnym celu

Ludzie uwielbiają być w czymś „pierwsi” i niektórzy z nich potrafią zapłacić za to naprawdę sporo. Mieliśmy już kilka przypadków, gdzie klienci kupowali za ogromną kwotę samochody z numerem „1”.

Tym razem mamy do czynienia z taką samą sytuacją, która dotyczy nowego Forda Mustanga GT. Producent postanowił wystawić takie auto na licytację charytatywną.

Ford Mustang
Ford Mustang

Ten gość kompletnie oszalał. Kupił Chevroleta Corvette Z06 C8 w cenie Bugatti Chirona (wideo)

Zainteresowanie aukcją było naprawdę spore. Zwycięska oferta opiewa na kwotę aż 490 000 dolarów, czyli około 2 200 000 złotych. To 13-krotnie więcej, niż podczas zakupu takiego auta w salonie w USA.

Egzemplarz ten być może nigdy nie straci na wartości i właściciel będzie w stanie na nim nawet zarobić. Ważniejszy jest jednak fakt, jak dużą pomoc udało się zorganizować.

Ford Mustang Dark Horse
Ford Mustang Dark Horse

Kwota ponad 2 milionów złotych zostanie bowiem przekazana na badania nad cukrzycą typu 1 u dzieci. Ford już w przeszłości organizował tego typu licytacje.

To już naprawdę ostatni Aventador. Możesz go kupić na licytacji. Gratis otrzymasz NFT (wideo)

W 2021 roku sprzedano w ten sposób Mustanga Mach 1 z pierwszym numerem VIN. Kwota 500 000 dolarów (ok. 2 250 000 zł) również została przekazana na cel walki z cukrzycą u dzieci.