Kupił Ferrari 458 Speciale i automat wyrzucił na śmietnik. “Ja wolę zmieniać biegi ręcznie” (wideo)

Automatyczne skrzynie biegów montowane we współczesnych samochodach sportowych spisują się genialnie. Żaden kierowca nie jest w stanie szybciej zmienić przełożenia.

Pozwala to na uzyskanie jeszcze lepszych czasów okrążeń, ale również dodaje sporo wygody. Nadal jednak mamy wśród nas wielu fanów przekładni manualnych i korzystania z lewej stopy w samochodzie.

Seryjny Huracan STO nie daje mu wystarczającej frajdy. “Wrzućmy tu manualną skrzynię” (wideo)

Niektórzy producenci dają im możliwość wyboru ręcznej skrzyni biegów. Są też natomiast tacy, którzy już z tego zrezygnowali, tak jak na przykład Ferrari.

Odpowiednie umiejętności i szeroka wyobraźnia autorów załączonego nagrania wideo sprawiły, że udało im się zbudować świetny projekt. Postanowili oni zamontować manualną skrzynię biegów do Ferrari 458 Speciale.

Model ten produkowano w latach 2013-2016 i był on dostępny tylko i wyłącznie z 7-stopniowym, dwusprzęgłowym automatem. Egzemplarz widoczny na filmie zyskał 6-biegową skrzynię ręczną.

Jak twierdzi autor, nie ma nic lepszego niż kręcenie wolnossącego silnika V8 do 9 000 obrotów i metaliczny dźwięk ruchu lewarka. Trudno się z tym nie zgodzić.

Wyrzucił automat ze swojego Ferrari i wstawił manual. “Teraz dopiero jest frajda z jazdy” (wideo)

Ferrari 488 Speciale oferuje kierowcy moc 605 koni mechanicznych i moment obrotowy wynoszący 540 niutonometrów. Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h zajmuje 3,0 sekundy a prędkość maksymalna to 325 km/h.