Kłótnia dwóch pokoleń TIR-owców na CB. “Nie ma wyprzedzania, grzecznie jedź za mną” (wideo)

Kierowcy poruszający się po drogach nie zawsze darzą siebie wzajemnym szacunkiem. Niestety dość często dochodzi do agresywnych zachowań i nieuprzejmości.

Na załączonym nagraniu wideo możesz zobaczyć przykład sprzeczki, do jakiej doszło między dwoma kierowcami ciężarówek. Młodszy autor filmu kłócił się na drodze z nieco bardziej doświadczonym uczestnikiem ruchu.

Kierowca TIR-a się z nim nie bawił. “Szeryf ze Skody Kodiaq dostał potężną nauczkę” (wideo)

Właściciel nagrania miał ochotę wyprzedzić swoim TIR-em drugą ciężarówkę na prostej, dwukierunkowej drodze. Gdy jednak rozpoczął swój manewr, drugi kierowca zajechał mu drogę.

Szybko doszło do wymiany zdań poprzez CB-Radio. Autor filmu dowiedział się, że obowiązuje tu ograniczenie do 70 km/h i nikt nie ma prawa jechać szybciej.

Po chwili do gry wkroczyły kolejne argumenty, mówiące o nieostrożności kierowców i urwanych lusterkach przy „podobnych sytuacjach”. Starszy kierowca kazał młodemu trzymać się grzecznie za nim z tyłu.

“Szeryf z Opelka” musiał pokazać, kto tu rządzi. “Zrobi wszystko, żeby wyhamować TIR-a” (wideo)

Pod koniec nagrania widzimy jak nasz „szeryf” popisał się przepisową jazdą. Wyprzedził bowiem w pewnym momencie osobówkę w miejscu, w którym nie mógł tego zrobić zgodnie z prawem.