Elektryczne MINI Cooper SE Cabrio jednak trafia do oferty. Tylko 999 osób będzie mogło je kupić

W lipcu 2022 roku MINI zaprezentowało koncepcyjny model Cooper SE Cabrio. Elektryczny samochód z otwieranym dachem nie miał jednak nigdy trafić do produkcji.

Jak się okazało, wielu klientów wykazywało mocne zainteresowanie takim samochodem. Producent postanowił więc pójść na rękę swoim fanom i zmienił zdanie.

MINI Cooper SE Cabrio
MINI Cooper SE Cabrio

MINI świętuje Dzień Kobiet. Powstanie tylko 800 egzemplarzy Coopera Pat Moss Edition

MINI Cooper SE Cabrio nie będzie jednak dostępne w regularnej ofercie. Ma zostać zbudowanych tylko 999 egzemplarzy tego modelu, tylko dla rynków europejskich.

Za napęd odpowiada tutaj silnik elektryczny o mocy 184 koni mechanicznych. Trafiają one na przednią oś, co ma pozwolić na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 7,3 sekundy.

MINI Cooper SE Cabrio
MINI Cooper SE Cabrio

W pełni naładowany akumulator ma pozwolić na przejechanie 201 kilometrów (WLTP). Średnie zużycie energii elektrycznej w cyklu mieszanym to 17,2 kWh na 100 kilometrów.

Każdy z 999 klientów będzie mógł wybrać spośród dwóch kolorów nadwozia: Enigmatic Black i White Silver. Auto wyróżnia się 17-calowymi felgami, które stworzono w 100 procentach z odzyskanego aluminium.

MINI Cooper SE Cabrio
MINI Cooper SE Cabrio

Oto nowe elektryczne MINI Cooper S (2023). Oszalejesz zaglądając do środka i na jego tył

MINI Cooper SE Cabrio trafi do oferty już w kwietniu 2023 roku. Ceny niestety jeszcze nie znamy. Elektryczne MINI Cooper SE Coupe startuje w polskich salonach od 164 900 złotych.