“Eksperci” nie umieli okręcić koła w Lamborghini. “Heniek, dawaj szlifierkę! Tniemy felgę!” (wideo)

Kiedy mamy do czynienia z małą usterką lub koniecznością przeprowadzenia łatwych prac serwisowych, nie zawsze istnieje konieczność wybrania się do ASO. Często można trochę zaoszczędzić odwiedzając lokalnego mechanika.

Jednak w niektórych przypadkach, nawet z wymianą koła warto odwiedzić autoryzowany serwis. Szczególnie wtedy, gdy jesteś posiadaczem 1 z 900 egzemplarzy Lamborghini Aventadora SVJ Coupe.

Miał oszczędzić zmieniając opony u pana Wiesia. “Widok zniszczonych felg z BMW boli” (wideo)

Właściciel widocznego na załączonym nagraniu wideo auta udał się w tym celu do jednego z pobliskich warsztatów. Niestety, brak wiedzy u mechaników spowodował, że nie będzie miło wspominał tej wizyty.

Problem pojawił się już w momencie próby odkręcenia koła. W przypadku Aventadora SVJ mamy do czynienia z centralną śrubą, której odkręcenie wymaga specjalnego klucza i umiejętności.

Nie tylko jest ono mocowane z dużo większym momentem niż standardowe śruby. Należy również przed próbą odkręcenia ją odblokować, zdejmując kapselek. Mechanicy najprawdopodobniej próbowali zrobić to „na siłę”.

W końcu, po wielu próbach, poddali się i do gry wleciał „ciężki sprzęt”. Panowie zdecydowali się na całkowite zniszczenie felgi, prawdopodobnie w celu podjęcia próby odkręcenia całej piasty.

Aż trudno uwierzyć w to, że taka sytuacja w ogóle miała miejsce. Oglądając nagranie z pewnością będziesz przecierał oczy ze zdziwienia.

POjawiają się również głosy, że panowie kręcą śrubą w złą stronę. Najprawdopodobniej jednak obraz w nagraniu jest odwrócony horyzontalnie i faktycznie na ujęciu widzimy prawą, a nie lewą stronę auta.

Można to dostrzec w pewnym momencie spoglądając na logo Lamborghini na kapselku. Wprawne oko będzie w stanie zauważyć, że wygląda ono odwrotnie niż w oryginale.

To Lamborghini Aventador SVJ nie wie co to dyskrecja. “Moje uszy przestają działać” (wideo)

Lamborghini Aventador SVJ napędzany jest wolnossącym silnikiem V12 o pojemności 6.5 litra. Generuje on moc 770 koni mechanicznych, dzięki którym auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 2,8 sekundy i jest w stanie osiągnąć 351 km/h.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez @visualsteering