Czarne Porsche Cayenne Turbo GT robi wrażenie. “To bardzo szybki i rodzinny batmobil” (wideo)

Czasami może zdarzyć się tak, że odpowiednio skonfigurowany samochód seryjny skojarzy nam się z postacią z ulubionego filmu. Będzie miała na to wpływ kolorystyka czy stylistyka danego modelu.

W przypadku przedstawionego na załączonym nagraniu wideo Porsche, wielu może od razu przyjść do głowy postać Batmana. Opanowany czernią SUV robi równie wielkie wrażenie.

Porsche już testuje nowe Cayenne Coupe Turbo GT. “Dzielnie trzyma się za 911 GT3 RS” (wideo)

Mamy tu do czynienia z zupełnie seryjnym egzemplarzem, który w żaden sposób nie został dotknięty ręką tunera. Mimo tego, auto wygląda naprawdę efektownie i może wzbudzać szacunek na ulicy.

Dokładnie jest to Cayenne Turbo GT, które jest dostępne wyłącznie z nadwoziem Coupe. To najbardziej sprawna odmiana tego modelu, która skrywa pod maską podwójnie turbodoładowany silnik V8 o pojemności 4.0 litrów.

Porsche Cayenne Coupe Turbo GT
Porsche Cayenne Coupe Turbo GT

Ma nieco niższą moc niż Turbo S E-Hybrid, bo „tylko” 640 koni mechanicznych. Jednak niższa masa, spowodowana brakiem układu hybrydowego, oraz nieco inne nastawy zawieszenia sprawiają, że samochód ten jest piekielnie szybki.

I nie mówimy tutaj tylko o jeździe na wprost, ale również o pokonywaniu ciasnych zakrętów. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje Cayenne Turbo GT tylko 3,3 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 300 km/h.

W polskich salonach Porsche cena modelu Cayenne startuje od 398 000 złotych. Za odmianę Cayenne Coupe Turbo GT musimy natomiast zapłacić aż 1 007 000 złotych. To więcej, niż za Porsche 911 Turbo.

Ponad 4 miliony kilometrów za kółkiem nowego Porsche Cayenne. Pod maską więcej koni (wideo)

Już w kwietniu 2023 roku zobaczymy Cayenne po faceliftingu. Producent szykuje dla nas delikatne, aczkolwiek istotne zmiany. W niektórych przypadkach pod maską pojawi się więcej cylindrów, co jest niespotykanym ruchem w dzisiejszych czasach.