Chłodnią najechał na stojącego na poboczu TIR-a. Skoda Fabia “wylądowała” mu w skrzyni (wideo)

Awaria samochodu może się zdarzyć każdemu i praktycznie w dowolnej sytuacji. Czasami będziemy więc zmuszeni zatrzymać się chociażby na poboczu drogi szybkiego ruchu.

Jest to jednak bardzo niebezpieczne, bo nigdy nie wiemy, jak zachowają się kierowcy przejeżdżających obok nas z dużą prędkością aut. Może dojść chociażby do tego, co zobaczysz za chwilę na załączonym nagraniu wideo ze Słowacji.

TIR Słowacja wypadek
TIR Słowacja wypadek fot. Straż Pożarna Słowacja

Kierowca Forda Focusa wjechał prosto pod TIR-a. “Wybrał najgorszy kierunek ucieczki” (wideo)

Kierowca ciężarówki z naczepą był zmuszony do zatrzymania się na poboczu. Nie był jednak w stanie całkowicie się na nim „schować”. Koła lewej strony pojazdu wystawały na prawy pas ruchu.

W pewnym momencie niestety nie zauważył tego kierujący dostawczym Iveco i najechał na krawędź naczepy. Siła uderzenia była tak duża, że z auta oderwała się skrzynia ładunkowa, do której… wjechała rozpędzona Skoda Fabia.

TIR Słowacja wypadek
TIR Słowacja wypadek fot. Straż Pożarna Słowacja

Kierowca zobaczył przed sobą lecącą w jego stronę łopatę. “Szacun za ten manewr” (wideo)

Na szczęście, kierowca Iveco został jedynie lekko ranny, więc może mówić o dużym „szczęściu w nieszczęściu” biorąc pod uwagę jak to wyglądało z zewnątrz. Pozostali uczestnicy zdarzenia wyszli z tego cało.