BMW chce zadowolić wszystkich klientów. Wielkie nerki znikną, jeśli sobie tego zażyczysz

Stylistyka wielu nowych modeli marki BMW nie zachwyca wszystkich miłośników motoryzacji. Nawet wierni fani producenta z Monachium potrafią kręcić nosem.

Głównie ma to związek zazwyczaj z przednią częścią nadwozia, w której pojawiają się nerki ogromnych rozmiarów. Takie jak chociażby w BMW M3, iX czy w nowej Serii 7.

Teraz możesz zmniejszyć nerki w BMW M3 i M4. Tuner Vorsteiner wydusi z Ciebie ostatni grosz

W niedalekiej przyszłości BMW zamierza jeszcze inaczej podejść do tematu nerek. W sieci pojawiły się bowiem informacje na temat patentu, który trafił do urzędu.

Patent BMW grill e ink
Patent BMW grill e ink

Producent zamierza wykorzystać funkcję E Ink, którą znamy z zaprezentowanego w 2022 roku BMW iX, oraz koncepcyjnego BMW i Vision Dee z początku 2023 roku. Chodzi o elementy potrafiące zmienić kolor.

Zgodnie ze szkicami patentowymi, w przednim zderzaku ma się pojawić element łączący grill i reflektory. W zależności od sytuacji mają być tam wyświetlane różne wzory.

Patent BMW grill e ink
Patent BMW grill e ink

>BMW i Vision Dee zmienia kolory i ma ogromny HUD. To zapowiedź elektrycznej “Trójki” (wideo)

Istnieje szansa, że kierowca sam będzie mógł „narysować” kształt nerek według własnych upodobań. Jesteśmy bardzo ciekawi do czego da się to wykorzystać. Z pewnością BMW ma na to sporo pomysłów.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez avarvarii future cars (@avarvarii)