A jednak! Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio nigdzie się nie wybiera. Nadchodzi lifting topowej wersji

Kiedy pod koniec października 2022 roku Alfa Romeo zaprezentowała odświeżone modele Stelvio i Giulia, wielu miłośników motoryzacji posmutniało. Słowem nie wspomniano bowiem o wersji Quadrifoglio.

W sieci pojawiły się głosy, że włoski producent rezygnuje z tego topowego wariantu i nie będzie go już można nigdy kupić. Na szczęście, teraz już wiemy, że to nieprawda.

Alfa Romeo Giulia i Stelvio po faceliftingu. Są lampy matrix LED, wirtualny kokpit i nowa wersja

Fotografowi @gabetzspyunit udało się bowiem przyłapać Alfę Romeo Giulia Quadrifoglio z zamaskowanymi elementami. Mamy do czynienia z odmianą po faceliftingu.

Oprócz nowych przednich reflektorów, samochód posiada odmienione progi boczne i nowy tylny zderzak z przeprojektowanym dyfuzorem. Jest też karbonowa lotka na klapie bagażnika.

Jesteśmy ciekawi, czy jakiekolwiek zmiany zajdą pod maską. Do tej pory mieliśmy do czynienia z silnikiem V6 o pojemności 2.9 litra, który generuje 510 koni mechanicznych.

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio walczy z 540-konnym GTA. “Nie kupisz już żadnej z nich” (wideo)

Teraz możemy już być pewni, że wkrótce Włosi uraczą nas informacją prasową dotyczącą premiery odmłodzonej Giulii Quadrifoglio. Zapewne zostanie nam również pokazane Stelvio Quadrifoglio po liftingu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Walter Vayr (@gabetzspyunit)