Zrobili ponad 4000 kilometrów za kółkiem Audi RS6. “Auto kompletne, na każde warunki” (wideo)

Bardzo często możemy usłyszeć powiedzenie, że jeśli coś jest do wszystkiego, to tak naprawdę jest do niczego. Naszym zdaniem, są od tej reguły pewne wyjątki.

Chodzi o kwestię motoryzacji i auta, które potrafią łączyć w sobie wiele skrajnych cech. Jednym z takich samochodów jest bez wątpienia Audi RS6 Avant.

Kierowca 605-konnego Audi RS6 C7 porównał Niemcy do Szwajcarii. “Niebo a ziemia” (wideo)

Rodzinne, praktyczne kombi, które skrywa pod maską mocny silnik i posiada napęd na wszystkie koła. Możemy nim zarówno pojechać na wycieczkę z całą paczką, jak i szybko pojeździć po torze wyścigowym.

Na dość długą, bo liczącą ponad 4000 kilometrów wycieczkę po Europie pojechali takim autem autorzy załączonego nagrania wideo. W ich ręce wpadło niebieskie Audi RS6 C8 Avant Quattro z boksem dachowym.

Panowie przejechali z Wielkiej Brytanii do Austrii, gdzie mogli nacieszyć się napędem na wszystkie koła na drogach pokrytych śniegiem. Jak spisało się Audi RS6 na takiej wycieczce, możesz zobaczyć na nagraniu.

To Audi RS6 nie było gotowe na taką prędkość. “Licznik stwierdził, że ma już dość” (wideo)

Pod maską Audi RS6 C8 pracuje podwójnie turbodoładowana jednostka 4.0 V8. Generuje ona moc 600 koni mechanicznych, która trafiając na wszystkie cztery koła potrafi rozpędzić to auto od 0 do 100 km/h w 3,6 sekundy.