Zbudował karawan na bazie starego BMW M5 E60. “Musi być ostrożny przy dodawaniu gazu”

W przeszłości widywaliśmy już karawany zbudowane na bazie naprawdę różnych i niestandardowych samochodów. Zazwyczaj są to oczywiście eleganckie Mercedesy.

Całkiem niedawno prezentowaliśmy karawan, który powstał na Tesli Model 3. Tym razem mamy jednak coś dużo bardziej nieekologicznego i zdecydowanie głośnego.

BMW M5 E60 karawan
BMW M5 E60 karawan fot. Νεκροφόρες Παπαδάκη

Na bazie Tesli zbudowali najcichszy karawan jaki widziałeś. Żałobnicy usłyszą już tylko płacz

W greckich Atenach przyłapano na ulicy samochód pogrzebowy zbudowany na bazie BMW M5 generacji E60. Tak, tego samego M5, które ma pod maską potężny silnik V10 o pojemności 5.0 litrów.

Na tylną oś tego modelu trafia moc 507 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 520 niutonometrów. Seryjny egzemplarz potrafi rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 4,7 sekundy.

BMW M5 E60 karawan
BMW M5 E60 karawan fot. Νεκροφόρες Παπαδάκη

Kierowca karawanu musi więc ostrożnie posługiwać się gazem. Na pokładzie M5 E60 montowano najczęściej 7-stopniową przekładnię SMG, która nie należy do tych o najwyższej kulturze pracy.

Rozpędził stare A6 do granic możliwości. Ledwo wyprzedził karawan przy 250 km/h (wideo)

Doskonale wiemy, że w tej branży nie liczy się szybkość, a płynność jazdy. Mamy jednak nadzieję, że karawan zbudowany przez Νεκροφόρες Παπαδάκη będzie służył długo.