“Zaburzył” wyścig Nissana i Porsche. “Dwóch turystów i Niemiec spóźniony do pracy” (wideo)

Niemieckie autostrady bez ograniczenia prędkości są miejscem, w którym można zobaczyć naprawdę dziwne rzeczy. Stosunkowo często pojawiają się tam auta, których osiągi zaskoczą niejednego.

Tym razem widzimy nagranie z wnętrza Nissana 350Z. Jego właściciel postanowił zmierzyć się z kolegą w Porsche 911 GT3 generacji 991 sprzed liftingu.

“Pewniak” w Lamborghini gonił motocykl na autostradzie, a tu obu zrobiło Audi RS7 (wideo)

Pod maską seryjnego 350Z pracuje podwójnie turbodoładowana jednostka V6 o pojemności 3.5 litra. W zależności od rocznika i wersji, generuje ona moc między 280 a 313 koni mechanicznych.

Porsche napędzane jest przez 6-cylindrowego boksera o pojemności 3.8 litra. Na tylną oś trafia moc 475 koni mechanicznych, co było widać gdy po chwili kierowca wcisnął gaz do dechy.

Wszystkiemu od boku przyglądał się spokojnie właściciel starego Volkswagena Golfa pierwszej generacji. Wyczekał na odpowiedni moment i… wyprzedził ich obu.

BMW i Tesla zrównały się do wyścigu. TIR-owiec ze Scanii nie wytrzymał i zrobił obu (wideo)

Nie mamy pojęcia jaki motor siedział pod maską Golfika GTI, ale znając fantazję tunerów mogło tam się znajdować dosłownie wszystko. Mina kierowców Porsche i Nissana musiała być bezcenna.