Wracał z siłowni i szukał okazji na “prezentację” Quattro. Wypatrzył ciężarówkę w rowie (wideo)

Użytkownicy pojazdów o nieco większej masie, takich jak na przykład ciężarówki, miewają często kłopoty z poruszaniem się podczas zimy. Śnieg na jezdni nie ułatwia jazdy takimi wielkimi samochodami.

Zdarzają się też takie sytuacje, w których bez pomocy innych osób kierowcy nie są w stanie nic zrobić. Pozostaje mieć nadzieję na pomocną dłoń kogoś z linką holowniczą.

Kierowca Audi Q7 z Wodzisławia ratuje TIR-a. “To jest prawdziwa reklama Quattro” (wideo)

Właściciel ciężarówki, którego zobaczysz na załączonym nagraniu wideo, miał sporo szczęścia. Trafiła mu się dobra dusza z Audi A8 wyposażonym w napęd Quattro.

Wystarczyło już tylko podpiąć linkę holowniczą i dać niemieckiej limuzynie „zrobić swoje”. Kierowca Audi wsiadł do auta i wcisnął gaz do dechy.

Po chwili ciężarówka stała już na „bezpiecznym terenie”. Wyciągnięcie dużo cięższego pojazdu okazało się błahostką dla A8 z napędem Quattro.

TIR-owiec z Mercedesa utknął na lodzie. “Gość z Audi Q5 pokazał mu, co potrafi Quattro” (wideo)

Mamy tu do czynienia z A8 generacji D3. Większość wariantów silnikowych w standardzie oferowana była z napędem Quattro. Najmocniejsze odmiany, czyli 5.2 S8 i 6.0 W12, zapewniają moc 450 koni mechanicznych.