Wjechał Volkswagenem Up! do rzeczki, bo nie chciał stać w korku. “Po co mi Defender?” (wideo)

Podczas przeglądania internetu chyba nic już nas nie jest w stanie zdziwić. W sieci nie brakuje nagrań, również tych związanych z motoryzacją, na których dzieją się najróżniejsze rzeczy.

No bo kto by pomyślał, że zobaczy kiedyś kierowcę Volkswagena Up!, który będzie „omijał korki” jadąc rzeczką? I to nie w poprzek, a wzdłuż, z prądem.

BMW poległo w starciu z głęboką wodą. Gość z Rolls-Royce Wraith “speniał” i zawrócił (wideo)

Gość miał w nosie wszelkie konsekwencje. Po prostu wjechał do wody i podążał korytem strumyka. Spojrzenia przechodniów i pozostałych kierowców były bezcenne.

Volkswagen montuje pod maską modelu Up! jednostki o pojemności 1.0, których moc waha się między 60 a 90 koni mechanicznych. Jest też topowy wariant GTI, gdzie kierowca ma do dyspozycji 115 koni mechanicznych.

Niestety, Volkswagen właśnie ogłosił, że ta sportowa wersja kończy swój żywot. Auta nie można już zamawiać i producent nie zamierza wprowadzać jego następcy.

Stara Corvette C5 idealną bazą na terenówkę. “Spali gumę i przeprawi się przez rzekę” (wideo)

Niedawno do oferty powrócił natomiast Volkswagen e-Up!, czyli z w pełni elektrycznym napędem. Mamy tam silnik o mocy 83 koni mechanicznych i akumulator o pojemności 32,3 kWh netto, który pozwala na przejechanie 260 kilometrów (WLTP).

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Autoprove.it (@autoprove.it)