Wiemy już jak wygląda następca Lamborghini Aventadora. Do sieci trafiły szkice patentowe

Premiera następcy Lamborghini Aventadora zbliża się wielkimi krokami. Według aktualnych doniesień, ma się to odbyć już w marcu 2023 roku.

W sieci nie brakuje zdjęć i nagrań wideo ukazujących zamaskowane egzemplarze prototypów. Producent stale przeprowadza różnego rodzaju testy nowego modelu.

Lamborghini zebrało 3000 zamówień na następcę Aventadora. Wiemy kiedy jego premiera (wideo)

Tym razem mamy do czynienia ze szkicami patentowymi następcy Aventadora. Teraz jeszcze łatwiej nam sobie wyobrazić, jak będzie wyglądał finalny produkt.

Na rysunkach widzimy przednie reflektory wzorowane na modelu Sian i tylne lampy podobne do tych, które znamy z modelu Centenario. Są też dwie centralnie umieszczone, sześciokątne końcówki układu wydechowego.

Nowe Lamborghini ma być napędzane jednostką V12, która będzie wspomagana silnikiem elektrycznym. Na temat specyfikacji nic jeszcze nie wiemy, ale możemy się spodziewać naprawdę wysokiej mocy.

Nowe Lamborghini będzie mocniejsze niż Bugatti. Następca Aventadora musi pobić Ferrari (wideo)

Lamborghini z pewnością celuje w osiągi, jakie są reprezentowane przez Ferrari SF90 Stradale. Tam mamy do czynienia z 1000-konną hybrydą, która pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 2,5 sekundy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez ᴡɪʟᴄᴏ ʙʟᴏᴋ (@wilcoblok)