Wciska swojego Mercedesa-AMG do końca. “Idzie maksem, a tu czerwony VW Golfik” (wideo)

Większość samochodów z mocnym silnikiem pod maską posiada elektroniczny limiter prędkości maksymalnej. Zazwyczaj jest on ustawiony na wartość 250 km/h.

Ta konkretna prędkość została ustalona między największymi niemieckimi producentami już w latach 80 ubiegłego wieku. Wspólnie zadecydowali, że właśnie takie ograniczenie powinno być obecne w większości aut.

“Wejście smoka” Mercedesem-AMG CLA 45 S na autostradę. “Szkoda, że ma ogranicznik” (wideo)

W niektórych przypadkach możemy wykupić podniesienie limitera na przykład do 280 czy 305 km/h. Autor załączonego nagrania wideo nie zdecydował się jednak na taki pakiet.

Najprawdopodobniej mamy tu do czynienia z Mercedesem-AMG C 43 4MATIC. Pod maską tego wariantu pracuje silnik V6 o pojemności 3.0 litrów, który generuje 390 koni mechanicznych.

Kierowcy z łatwością udało się osiągnąć maksymalną prędkość 250 km/h (według GPS). Nie był w stanie zrobić już nic więcej wciskając gaz do oporu.

Zdjął ogranicznik w swoim “pełnoletnim” AMG. “Mam nadzieję, że osiągnę 300 km/h” (wideo)

Wtedy nadszedł moment, w którym mógł poczuć się niezbyt komfortowo. Wyprzedził go bowiem kolega w czerwonym Volkswagenie Golfie. bez ogranicznika prędkości mógł się rozpędzić jeszcze mocniej niż Mercedes.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez ARABA SNAPLARİ 🚘 (@araba.snaplari)