W pełni elektryczne Audi RS6 i nowe A8 w 2024 roku. “Ci, którzy już je widzieli, są zachwyceni”

Sportowe modele marki Audi kojarzą nam się ze świetnymi właściwościami jezdnymi, osiągami, oraz rasowym brzmieniem silnika. Już wkrótce niestety może nam zabraknąć jednego z tych elementów.

Mowa oczywiście o dźwięku jednostki napędowej, gdyż już wkrótce prawie wszyscy będą produkowali wyłącznie auta elektryczne. Niektóre modele poznamy dużo szybciej, niż nam się wydawało.

Audi zdradziło, że już wkrótce zobaczymy kolejną generację RS4 i RS6, które jeszcze będą na „etapie przejściowym” między spalinówkami a elektrykami. Pod maskę trafią bowiem hybrydy typu plug-in.

Audi A6 e-tron Concept
Audi A6 e-tron Concept

W 2024 roku zobaczymy natomiast po raz pierwszy w pełni elektryczne Audi RS6. Będzie ono wyglądało bardzo podobnie do znanego nam konceptu A6 Avant e-tron z 2022 roku. Produkcyjna wersja nowego A6 będzie w 90% wyglądała tak jak koncept.

Podobnie sprawa się ma jeśli chodzi o nową generację Audi A8. Ta również pojawi się w 2024 roku i będzie wyglądała bardzo podobnie do konceptu Grandsphere.

Audi Grandsphere Concept
Audi Grandsphere Concept
Audi Grandsphere Concept
Audi Grandsphere Concept

Najprawdopodobniej kolejne generacje RS Q3 nie będą już niestety napędzane 2.5 litrowym motorem R5 z turbosprężarką. To wielka szkoda, że stracimy ten genialny silnik.

Niektórzy mieli już to szczęście i widzieli na własne oczy produkcyjne wersje nowych modeli Audi. Podczas konferencji w Berlinie przedstawiono je około 1000 managerom. Ich reakcja była podobno bardzo pozytywna.