Tak przyspiesza nowy Ford Ranger Raptor 2023. “Silnik 3.0 V6 EcoBoost brzmi świetnie” (wideo)

Już niebawem nowy Ford Ranger Raptor zacznie pojawiać się na polskich drogach. Standardową odmianę Rangera dostaniemy nieco później i musimy na nią trochę dłużej poczekać.

Ranger Raptor jest dostępny tylko w jednej wersji napędowej. Będzie ona za to naprawdę emocjonująca i pozwoli na sprawne przemieszczanie się w każdych warunkach.

Tak brzmi 2.5-calowy wydech w Fordzie Ranger Raptor. “Możesz to ustawić na dzwonek” (wideo)

Pod maską Raptora znajdziemy bowiem benzynową jednostkę 3.0 V6 EcoBoost. Kierowca będzie miał do dyspozycji moc 292 koni mechanicznych, oraz moment obrotowy wynoszący 491 niutonometrów.

Parametry te przekazywane są na wszystkie cztery koła za pomocą aż 10-stopniowej przekładni automatycznej. Niestety, na naszym rynku otrzymujemy nieco „wykastrowaną” wersję tego napędu.

W niektórych krajach, ten sam silnik generuje moc aż 397 koni mechanicznych, oraz 598 niutonometrów momentu obrotowego. Właśnie z takim egzemplarzem mamy do czynienia na załączonym nagraniu wideo.

Autor filmu postanowił zmierzyć czas przyspieszenia tego pickupa od 0 do 100 km/h. Udało mu się to zrobić w 5,79 sekundy, co jest naprawdę imponującym wynikiem.

Ford Polska otwiera zamówienia na nowego Raptora. 3.0 V6 startuje od 284 800 zł netto

Klienci z pewnością będą również bardzo zadowoleni z dźwięku jednostki napędowej. 6-cylindrowy silnik „gada” bardzo rasowo, co dodatkowo podnosi poziom radości z jazdy. My już wkrótce przekonamy się o tym na własnej skórze.