“Tadex” z BMW X5 nie będzie czekał na pociąg. “Policjanci szybko ustawili go do pionu” (wideo)

Na skrzyżowaniach praktycznie każdy kierowca, choć oczywiście zdarzają się wyjątki, przestrzega sygnałów wyświetlanych na sygnalizatorze. Podczas przejeżdżania przez tory bywa już inaczej.

Niektórzy uważają, że czerwone światło przed przejazdem kolejowym ma nieco mniejsze znaczenie. Że można przymknąć na nie oko i sobie przejechać za sygnalizator.

Kontrola trzeźwości między szlabanami. “Chyba przy okazji sprawdzają maszynistów” (wideo)

Takie samo myślenie pojawiło się w głowie kierowcy białego BMW X5, które zobaczysz na załączonym nagraniu wideo. Nie spodobało mu się, że autor filmu zatrzymał się w momencie, w którym zaczęło się palić czerwone światło.

Szlabany nie zdążyły się jeszcze opuścić, więc „on by przejechał”. Po chwili postawił na swoim, wyprzedził autora nagrania i po prostu wjechał na tory.

Jakież było jego zdziwienie, gdy na pierwszym miejscu po drugiej stronie stał… radiowóz. Policjanci nie mogli tego tak zostawić i natychmiast podjęli interwencję. Karma nadeszła bardzo szybko.

Rowerzysta “biedniejszy” o 2000 złotych. Myślał, że sygnalizacja i szlaban go nie dotyczą (wideo)

Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem, za tego typu wykroczenie grozi mandat w wysokości 2000 złotych oraz 15 punktów karnych. W przypadku recydywy, kara finansowa jest dwukrotnie wyższa.