Szalony pościg za kierowcą BMW M4. “Zaczęło się od zwrócenia uwagi o długie światła” (wideo)

Policjanci nie zawsze mogą liczyć na współprace ze strony osób, które coś przeskrobały. Od czasu do czasu zatrzymanie kogoś do kontroli wymaga od funkcjonariuszy trochę pracy.

Nie wszyscy obywatele poddają się tak łatwo. Niektórzy niestety podejmują próbę ucieczki, co zawsze jest najgorszym pomysłem, na jaki mogli wpaść.

Policyjny pościg ulicami Pragi. Za kierownicą BMW 21-letnia kobieta bez prawa jazdy (wideo)

Tym razem taka myśl pojawiła się w głowie kierowcy BMW M4 Competition generacji G82. A wszystko zaczęło się od… nieodpowiedniego używania świateł drogowych.

Policjant postanowił zatrzymać BMW, aby uświadomić kierowcę, że jedzie na „długich”. Ten jednak nie miał ochoty na rozmowę z funkcjonariuszem i zaczął uciekać.

Podczas pościgu prędkości sięgały ponad 230 km/h. Funkcjonariusze próbowali nawet używać kolczatek, ale niestety bezskutecznie. Dopiero po paru minutach, i skorzystaniu z manewru PIT, udało się schwytać uciekiniera.

Policyjny pościg za 20-latkiem w Audi. “Bardziej głupiego tłumaczenia nie mógł wymyślić” (wideo)

BMW M4 Competition napędza 3.0 litrowy silnik R6. Generuje on moc 510 koni mechanicznych, która pozwala na osiągnięcie przyspieszenia od 0 do 100 km/h w 3,9 sekundy.