Przez mgłę nic nie widać, ale on nie będzie się ciągnął za ciężarówką. “No i galoty pełne” (wideo)

Na drogach czasami możemy trafić na takie warunki, w których nie warto ryzykować i podejmować próby wykonywania pewnych manewrów. Szczególnie takich, jak wyprzedzanie.

Mając do czynienia z gęstą mgłą, zazwyczaj lepiej po prostu odczekać swoje i „wymęczyć się” za wolniej jadącą ciężarówką. Może nam to oszczędzić problemów.

Wyprzedzając we mgle jechał prosto pod TIR-a. “Zamiast mózgu tylko pestka została” (wideo)

Autor załączonego nagrania wideo znalazł się właśnie w takiej sytuacji. On postanowił jednak, że podejmie ryzyko i spróbuje wyprzedzić ciężarówkę.

Wydawało mu się, że z naprzeciwka nic nie nadjeżdża, więc włączył kierunek i wcisnął gaz. Niestety, jego przewidywania okazały się być nieprawdziwe.

Nagle, z gęstej mgły wyłonił się samochód pędzący prosto na niego. Jedynym ratunkiem była ucieczka na pobocze, do rowu. Na szczęście udało się uniknąć zderzenia czołowego.

Gęsta mgła na drodze, ale on musi wyprzedzić swoim BMW. “Zapomniał mózgu z domu” (wideo)

Najprawdopodobniej skończyło się jedynie na nerwach i drobnych uszkodzeniach auta. Niech to będzie nauczka dla nas wszystkich. Czasami warto poczekać, żeby być pewnym bezpieczeństwa manewru, który mamy zamiar wykonać.