Przemknął przez skrzyżowanie jak odrzutowcem. Nie było miejsca na błąd. “Matko boska!” (wideo)

Niebezpiecznych zachowań na ulicach niestety nie brakuje. Niektórzy kierowcy zachowują się na drogach jak podczas grania w symulację na komputerze czy konsoli.

W życiu nie będziemy jednak w stanie wcisnąć pauzy i spróbować od nowa. Jeśli przesadzimy, to stworzymy zagrożenie dla siebie, ale i również innych uczestników ruchu.

Szalone wyprzedzanie taksówką i zatrzymanie prawka. “Spieszyłem się do partnerki” (wideo)

Tym razem mamy do czynienia z kierowcą najprawdopodobniej Forda Focusa RS. Przemknął on tak szybko przed wideorejestratorem autora nagrania, ze trudno jest zidentyfikować ten samochód.

Ford Focus RS
Ford Focus RS

Jeśli jest tak, jak nam się wydaje, to pod maską tego modelu pracuje jednostka o pojemności 2.3 litra. Generuje ona 350 koni mechanicznych i pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 4,7 sekundy.

Najwidoczniej już wcześniej mocno się rozpędził i nie miał zamiaru hamować przed stojącymi na czerwonym świetle autami. Zaryzykował i wcisnął gaz jeszcze bardziej, aby zmieścić się przed jednym z samochodów.

Opelkiem “musiał” wyprzedzić jeszcze przed zwężeniem. Stłuczka na własne życzenie (wideo)

Naprawdę niewiele brakowało, żeby uderzył w krawężnik i po chwili wpadł w przystanek. Tym razem skończyło się jedynie na strachu, ale następna próba może nie być już taka udana.