Porsche świętuje 75. urodziny pierwszego auta sportowego. Oto Porsche Vision 357 (wideo)

75 lat temu, na drogi wyjechał pierwszy seryjny egzemplarz Porsche. Był to model 356 Roadster i właśnie ten moment uznaje się za narodziny tej legendarnej marki.

Producent postanowił to uczcić w wyjątkowy sposób. Właśnie został nam zaprezentowany koncepcyjny model Porsche Vision 357, który mocno nawiązuje do pierwszego modelu marki z Zuffenhausen.

Porsche Vision 357
Porsche Vision 357

Tak powstaje limitowane Porsche 911 Sport Classic. “To najdroższy wariant w ofercie” (wideo)

Mamy tu do czynienia z bardzo obłymi liniami, które połączono z nutą nowoczesności. Całość wygląda bardzo „czysto”. Klamki ukryto w tylnych szybach, a żeby dostrzec oświetlenie, trzeba się mocno przyjrzeć.

Całość robi naprawdę imponujące wrażenie. To odczucie się pogłębia, gdy dowiadujemy się o układzie napędowym. Nie, nie mamy tu do czynienia z autem elektrycznym.

Porsche Vision 357
Porsche Vision 357
Porsche Vision 357
Porsche Vision 357

Porsche Vision 357 zbudowano na bazie 718 Caymana GT4 RS. Oznacza to, że między osiami umieszczono 4.0 litrowego boksera 6-cylindrowego, który generuje 500 koni mechanicznych i 449 niutonometrów momentu obrotowego.

Niestety, póki co nie ma żadnych informacji na temat planów zbudowania produkcyjnego odpowiednika tego auta. Porsche Vision 357 można jednak zobaczyć na własne oczy.

Porsche Vision 357
Porsche Vision 357

Posłuchaj jak brzmi elektryczne Porsche 718. Wkrótce takie dźwięki zawitają na ulice (wideo)

Już od 25 stycznia będzie on wystawiony w DRIVE. Volkswagen Group Forum w Berlinie. Stanie się on częścią wystawy pod tytułem „75 lat sportowych samochodów marki Porsche”.