Pod wpływem narkotyków uciekał swoim starym BMW. 300-konna policyjna Cupra w akcji (wideo)

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie musieli ostatnio podjąć interwencję wobec 35-latka z powiatu radomskiego. Mężczyzna nie miał zamiaru zatrzymać się do kontroli drogowej.

Policjanci z nieoznakowanego radiowozu ruszyli więc za nim w pościg. Kierowca BMW nie dawał za wygraną i stwarzał ogromne zagrożenie w ruchu drogowym.

Wyprzedził w złym miejscu. Policyjna Cupra Leon o mocy 300 KM od razu zaatakowała (wideo)

W pewnym momencie staranował dwa pojazdy, a następnie stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo. Próbował jeszcze uciekać pieszo, ale po chwili został zatrzymany.

Okazało się, 35-latek był pod wpływem narkotyków. Policjanci znaleźli również śladowe ilości marihuany wewnątrz jego samochodu. Mężczyzna trafił do aresztu.

Wkrótce odpowie za niezatrzymanie się do kontroli oraz wszystkie przewinienia drogowe. Już za samą ucieczkę grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

Po dźwięku silnika możemy wywnioskować, że funkcjonariusze skorzystali w tym przypadku z nieoznakowanego radiowozu Cupra Leon. Pod maską pracuje silnik 2.0 o mocy 300 koni mechanicznych.

Z zakazem jazdy uciekał przed policją. W czasie pościgu zdążył “odwiedzić” Niemcy (wideo)

Są one przekazywane na przednią oś poprzez 7-stopniową przekładnię DSG. Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi 5,7 sekundy, a prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 250 km/h.