Oto Lamborghini, którym nie obudzisz sąsiadów. “Ten Urus nie wydaje żadnego dźwięku” (wideo)

Samochody marki Lamborghini kojarzą nam się przede wszystkim z bardzo krzykliwą stylistyką i świetnymi osiągami. Nie można oczywiście też zapomnieć o przeraźliwie głośnym brzmieniu silnika.

Nadchodzą jednak czasy, w których ten ostatni element zniknie bezpowrotnie. Na załączonym nagraniu wideo możesz zobaczyć namiastkę tego, co czeka nas już wkrótce.

Lamborghini testuje nowe V12 w hybrydzie. Ma aż 6 końcówek układu wydechowego (wideo)

Spotter przyłapał bowiem podczas testów jeden z pierwszych egzemplarzy Lamborghini Urusa z napędem hybrydowym. Będzie to układ typu plug-in, który pozwoli na jazdę w pełni bezemisyjną.

Oznacza to oczywiście, że w niektórych momentach nasze Lamborghini nie będzie wydawało absolutnie żadnego dźwięku. Wygląda to dość dziwnie i… smutno.

Układ hybrydowy z pewnością pozwoli na osiągnięcie wyższej mocy. Ta pomoże skompensować większą masę własną, która będzie pochodną zamontowania elektrycznego napędu i akumulatorów.

Lamborghini Urus Performante (2022) oficjalnie. Ma 666 KM i robi “setkę” w 3,3 sekundy (wideo)

Premiery hybrydowego Lamborghini Urusa możemy się spodziewać na przełomie 2023 i 2024 roku. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak mocny i szybki będzie to SUV.