Odpiął przedni napęd w BMW X3 M Competition. Dopiero teraz wie co to “radość z jazdy” (wideo)

Samochody typu SUV wykorzystywane są zazwyczaj przez rodziny. Są one bardzo popularne, bo oferują niezłą praktyczność, pozwalają na „łatwiejsze” pokonywanie krawężników.

Nie wszyscy jednak są fanami tego typu konstrukcji. Naszym zdaniem również dużo ciekawszym wyborem jest zakup chociażby uterenowionego kombi.

BMW X3 M szybsze niż M5 CS. Przyspiesza do setki w mniej niż 3 sekundy. “Potwór!” (wideo)

Są też jednak SUV-y, które potrafią wzbudzać emocje w miłośnikach motoryzacji. Tak jak na przykład BMW X3 M Competition, które zobaczysz na załączonym nagraniu wideo.

Pod maską tego modelu pracuje silnik R6 o pojemności 3.0 litrów. W wersji po liftingu generuje on moc 510 koni mechanicznych, oraz 650 niutonometrów momentu obrotowego.

Jak widać na załączonym obrazku, takim samochodem również można się „zabawić” i narobić hałasu. Szkoda tylko, że kierowca zdecydował się to zrobić na drodze publicznej.

Seryjny egzemplarz BMW X3 M Competition potrafi rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 3,8 sekundy. Wjeżdżając na niemiecką autostradę bez ograniczenia prędkości będziemy w stanie osiągnąć 285 km/h.

Nie wierzył, że jego SUV może tak “pójść”. BMW X3 M spaliło gumę na wszystkich kołach (wideo)

W tym egzemplarzu mamy też do czynienia z modyfikacją, która pozwala na przełączenie xDrive w tryb tylnonapędowy. Zapewnia to w pewnych sytuacjach jeszcze wyższy poziom frajdy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez BMW ///MPOWEER (@bmw_mpoweer)