Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy BMW 8. “Dam stówę jak mnie puścicie” (wideo)

Wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu to jeden z najgorszych pomysłów, jaki może wpaść do głowy. Niestety, nadal mamy często do czynienia z tak nieodpowiedzialnymi kierowcami.

Czasami udaje się ich zatrzymać nie tylko policjantom, ale również nam, obywatelom. Nie bójmy się reagować widząc dziwnie zachowujące się osoby próbujące prowadzić samochód.

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy w Zamościu. “Patrz, wyrzucił piwo za okno” (wideo)

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz obywatelskie zatrzymanie 50-letniego mężczyzny. Z relacji świadków wynika, że jechał on torowiskiem, chodnikiem i uderzył swoim BMW Serii 8 w jeden ze słupów.

Bohaterowie nagrania postanowili go zatrzymać i wezwać na miejsce policję. Mężczyzna próbował jeszcze przekupić osoby, które go przyłapały, oferując im początkowo 100 złotych, a następnie „podnosząc stawkę” do 30 000 złotych.

Na szczęście, po pewnym czasie na miejscu pojawili się funkcjonariusze. Badanie alkomatem wykazało wynik 1.7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Pijany uciekał białym Mercedesem. Zamiast prawka pokazał patent na motorówkę (wideo)

Za tego typu jazdę grozi mu wysoka kara finansowa, którą nałoży sąd. W toku wyjaśniania sprawy okazało się, że mężczyzna nie posiadał nawet prawa jazdy.

https://youtu.be/CogTDKGxm2U