Narazili się wszystkim fanom Ferrari na świecie. “Tuning legendy F40 budzi kontrowersje” (wideo)

Tunerzy na całym świecie decydują się na modyfikowanie przeróżnych modeli samochodów. Niektóre z ich projektów potrafią wywołać niemałe oburzenie w gronie miłośników motoryzacji.

Z pewnością jednym z takich aut jest zaprezentowane podczas targów w Tokio Ferrari F40. Znana globalnie firma Liberty Walk postanowiła zmodyfikować jeden z 1314 egzemplarzy „w swoim stylu”.

Wyciął katalizatory ze swojego Ferrari Enzo. Ciekawe ile by dostał za nie na skupie (wideo)

Zastosowano pneumatyczne zawieszenie, zmieniono felgi i zamontowano kilka elementów aerodynamicznych. To jednak nie są jeszcze te najbardziej kontrowersyjne modyfikacje.

Postanowiono zwiększyć szerokość tylnej części pomalowanego na biało nadwozia. Na nadkolach pojawiły się więc charakterystyczne dla tej marki poszerzenia.

Z pewnością pojawi się ogromna liczba osób, dla których jest to już gruba przesada. Trzeba się z tym liczyć podejmując próbę tak radykalnego tuningu tak wyjątkowego samochodu.

Mansory Stallone Tempesta Nera. “Wygląda jak Ferrari po tuningu dzieciaka w Need For Speed”

Za napęd Ferrari F40 odpowiada podwójnie turbodoładowany silnik V8 o pojemności 2.9 litra. Generuje on 478 koni mechanicznych, dzięki którym przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje tylko 4,1 sekundy.

Na profilu tunera można znaleźć materiały z prac nad autem.