Maserati GranTurismo Trofeo PrimaSerie 2023. Limitowaną edycję “na start” kupi tylko 150 osób

Już wkrótce rozpocznie się sprzedaż nowego Maserati GranTurismo. Z tej okazji, włoski producent postanowił wprowadzić specjalną, limitowaną edycję tego modelu.

Tylko 150 klientów otrzyma szansę zakupu Maserati GranTurismo Trofeo PrimaSerie. Do wyboru będzie jeden z dwóch wariantów kolorystycznych i jedna wersja napędowa.

Maserati GranTurismo Trofeo PrimaSerie
Maserati GranTurismo Trofeo PrimaSerie

Nowe Maserati GranTurismo (2022) oficjalnie. Do wyboru 761-konny elektryk i dwie wersje V6

Auto bazuje na spalinowym GranTurismo Trofeo. Oznacza to, że pod maską pracjue podwójnie turbodoładowany silnik V6 o pojemności 3.0 litrów. Generuje on moc 550 koni mechanicznych i moment obrotowy 650 niutonometrów.

Takie parametry pozwalają na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,5 sekundy i osiągnięcie prędkości maksymalnej na poziomie 320 km/h. Potencjał silnika trafia na tylną oś za pomocą 8-stopniowego automatu.

Maserati GranTurismo Trofeo PrimaSerie
Maserati GranTurismo Trofeo PrimaSerie

Maserati GranTurismo Trofeo PrimaSerie będzie można nabyć w dwóch kolorach: Grigio Lamiera Matte lub Nero Scarabeo Matte. W tym pierwszym przypadku mamy do czynienia z czerwonymi akcentami, w drugim z zielonymi.

Maserati MC20 trafiło do warsztatu Mansory. Dokleili sporo karbonu i podnieśli moc do 720 KM

W obu wariantach wnętrze wykończono czarną i szarą skórą. Pasażerowie mogą znaleźć odpowiednie emblematy świadczące o wyjątkowości egzemplarza, którym jadą.