Lamborghini zebrało 3000 zamówień na następcę Aventadora. Wiemy kiedy jego premiera (wideo)

W 2022 roku Lamborghini zakończyło produkcję modelu Aventador. Stało się tak po 11 latach od debiutu w marcu 2011 roku podczas targów motoryzacyjnych w Genewie.

Już wkrótce Włosi zademonstrują nam następcę tego flagowego modelu. Według aktualnych informacji, najprawdopodobniej stanie się to w marcu 2023 roku.

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz zamaskowane egzemplarze, na których przeprowadzane są ostatnie testy. Jeśli masz trochę wyobraźni, możesz sobie uzmysłowić jak będzie wyglądało to auto.

Z pewnością możemy się spodziewać pewnych nawiązań stylistycznych do modeli takich jak Sian czy Centenario. Na szczęście, „pod maską” nie zabraknie dwunastu cylindrów w układzie V.

Za napęd ma być odpowiedzialny zupełnie nowy silnik. Będzie to hybryda, której moc zapewne będzie dużo wyższa niż w przypadku Aventadora. Samochód ten powinien dorównywać osiągami 1000-konnemu Ferrari SF90 Stradale.

Niezły z niego harpagan. Trzymajmy kciuki, żeby następca Aventadora brzmiał tak dobrze (wideo)

Krążą plotki, że Włochom udało się już zebrać około 3000 rezerwacji na następcę Aventadora. Tak wysokie zainteresowanie wśród obecnych klientów może zwiastować tylko jedno. To będzie naprawdę dobre auto.