“Królewicz w Renówce” nie zamierza tracić czasu. Musi wyprzedzić na zakazie i zakręcie (wideo)

Na naszych drogach pojawiają się naprawdę różnego rodzaju pojazdy. Wśród nich są również takie, które nie potrafią rozwijać zbyt wielkich prędkości.

Tak zwane „pojazdy wolnobieżne” to takie, których konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h. Spotykając taką maszynę na drodze musimy uzbroić się w cierpliwość.

Tak mu się spodobało wyprzedzanie, że nie chciał go zakończyć. “Musieli uciekać z drogi” (wideo)

Niektórzy kierowcy uważają, że takie pojazdy można wyprzedzać, nawet mimo zakazu czy podwójnej linii ciągłej. Jest tylko jeden wyjątek, w którym jest to możliwe. Jeśli nie ma znaku „zakaz wyprzedzania”, a nasz samochód nie przekroczy ciągłej linii.

Stanie się tak wtedy, gdy użytkownik pojazdu wolnobieżnego będzie poruszał się poboczem. Wtedy bez problemu zmieścimy się w swoim pasie jazdy.

„Mistrz kierownicy”, którego zobaczysz na załączonym nagraniu wideo, ma to wszystko w nosie. Postanowił wyprzedzić wolno jadący ciągnik na zakręcie, gdzie oczywiście namalowana była również podwójna linia ciągła.

Poszli na czołówkę wyprzedzając rowerzystę na zakazie. “K***a, toć zabiliby chłopaka” (wideo)

Nie przeszkadzało mu, że ktoś jedzie z naprzeciwka. Na chwilę tylko zjechał delikatnie w prawo i po przepuszczeniu go dalej kontynuował „rajd” swoim leciwym Renault Rapid.