Klient Bugatti popisał się konfigurując 1 z 10 Centodieci. Uhonorował EB110S z LeMans

Zamawiając każdy z modeli Bugatti można liczyć na pełną dowolność konfiguracji. Wielu klientów ma ochotę na to, żeby ich egzemplarz mocno wyróżniał się od innych.

Sprawa wygląda podobnie nawet wtedy, gdy masz możliwość zakupienia Bugatti Centodieci. Modelu, który został wyprodukowany w liczbie tylko 10 egzemplarzy.

Bugatti Centodieci
Bugatti Centodieci

Załapał się na zakup jako ostatni klient. Właśnie odebrał Bugatti Centodieci z numerem 10/10

Auto widoczne na załączonych zdjęciach zostało zamówione przez jednego z klientów ze Stanów Zjednoczonych. Poprosił on, aby karoseria wyglądała tak samo, jak na jednym z legendarnych egzemplarzy Bugatti EB110.

Wybór padł na EB110S, które brało udział w wyścigu LeMans w 1994 roku. Udało się nim przejechać okrążenie toru Circuit de la Sarthe. w czasie 4 minut i 16 sekund, osiągając średnią prędkość ponad 190 km/h.

Bugatti EB110S LeMans
Bugatti EB110S LeMans

Niestety, w wyścigu nie udało się odnieść sukcesu. Po 230 okrążeniach, 23 godzinach i 13 minutach jazdy doszło do wypadku z Dodge Viperem. Zabrakło 47 minut do ukończenia rywalizacji.

Amerykański klient Bugatti postanowił upamiętnić ten egzemplarz malując swoje Centodieci w taki właśnie sposób. Trzeba przyznać, że wygląda to naprawdę imponująco.

Bugatti Centodieci
Bugatti Centodieci
Bugatti Centodieci
Bugatti Centodieci

Za napęd Bugatti Centodieci odpowiada 8.0 litrowy silnik W16 z czterema turbosprężarkami. Generuje on moc 1600 koni mechanicznych, co pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 2,4 sekundy. Prędkość maksymalną ograniczono do 380 km/h.