Kierowca 605-konnego Audi RS6 C7 porównał Niemcy do Szwajcarii. “Niebo a ziemia” (wideo)

Podróżując po całej Europie, za każdym razem gdy wjeżdżamy do innego kraju powinniśmy zastosować się do zmian przepisów o ruchu drogowym. Wszędzie wyglądają one nieco inaczej.

Właściciel Audi RS6 Performance C7 Avant Quattro doskonale o tym wie. Postanowił pokazać różnicę między Szwajcarią i Niemcami na krótkim nagraniu wideo.

Nie zdążył dobrze wjechać na Autobahn i już miał dwie paki. Sprawdził potencjał LaFerrari (wideo)

W Szwajcarii obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h na drogach krajowych, do 100 km/h na ekspresówkach i do 120 km/h na autostradach. Należy tego pilnować, gdyż mandaty są naprawdę srogie.

Niemcy nieco inaczej podchodzą do tego tematu. Na drogach krajowych pojedziemy nawet 100 km/h, a na ekspresówkach i autostradach rozpędzimy się do 130 km/h.

Do tego dochodzi oczywiście „as z rękawa” Niemców, czyli odcinki autostrad bez jakiegokolwiek ograniczenia prędkości. Wtedy właściciel Audi RS6 może wykorzystać pełen potencjał spod prawej stopy.

Ma pod butem 900 KM i nie boi się ich użyć. 911 Turbo S “rozwija skrzydła” na Autobahn (wideo)

Pod maską jego rodzinnego kombi pracuje jednostka 4.0 V8. Generuje ona moc 605 koni mechanicznych, co pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,7 sekundy i rozwinięcie prędkości 305 km/h.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Dom (@makzary.car)