Ken Block zginął w tragicznym wypadku na skuterze śnieżnym. Kierowca rajdowy miał 55 lat

2 stycznia, około godziny 14:00 czasu lokalnego, centrum ratunkowe w Wasatch County otrzymało zgłoszenie na temat wypadku na skuterze śnieżnym. Miało do niego dojść w rejonie Mill Hollow w stanie Missouri w Stanach Zjednoczonych.

Niestety, szybko potwierdziły się informacje, że ofiarą tego wypadku jest 55-letni kierowca rajdowy. W wyniku doznanych obrażeń na miejscu zmarł Ken Block.

Ken Block
Ken Block

Ken Block dostał od Audi samochód do jazdy na co dzień. Ma 646 koni elektrycznych (wideo)

Stało się tak podczas zjeżdżania ze stromego zbocza. W pewnym momencie Ken Block stracił panowanie nad skuterem, spadł z niego i został przez maszynę przygnieciony. Lekarz stwierdził zgon na miejscu.

Na profilu społecznościowym kierowcy nadal widać zdjęcia sprzed tragedii. Na instagramowych stories można zobaczyć jakie warunki panowały w okolicy.

Ken Block Instagram Stories
Ken Block Instagram Stories

Ken Block ogromną popularność osiągnął tworząc efektowne filmy z serii Gymkhana. Ostatni odcinek z jego udziałem kręcono w Las Vegas, a usiadł on za kółkiem elektrycznego Audi S1 Hoonitron Quattro.

Został on również stosunkowo niedawno ekspertem w zespole Audi. Miał pomagać inżynierom przy rozwoju samochodów elektrycznych. Wspomniane wyżej Audi S1 Hoonitron zostało zbudowane specjalnie dla niego.

Ken Block Audi S1 Hoonitron electrify Las Vegas
Ken Block Audi S1 Hoonitron electrify Las Vegas

Ken Block był członkiem zespołu rajdowego Monster World Rally Team, który następnie przekształcił się w Hoonigan Racing Division. W 2017 roku uzyskał swój najlepszy wynik w klasyfikacji WRC, kończąc na 9 miejscu.

Elektryczne Audi Kena Blocka z bliska. Ponad 100 opon zużyto do nakręcenia Elektrikhana (wideo)

To ogromna strata dla wielu fanów motoryzacji i motorsportu, ale przede wszystkim dla rodziny i bliskich Kena Blocka. Rok 2023 nie zaczął się najbadziej optymistycznie.