Jako pierwszy odebrał nowego Mercedesa-AMG One. Na auto z silnikiem z bolidu F1 czekał 5 lat

Mercedes-AMG One został po raz pierwszy zaprezentowany publicznie podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie w 2017 roku. Wtedy jeszcze w koncepcyjnej formie AMG Concept One.

Jakiś czas temu Mercedes zapowiedział, że w końcu rusza produkcja tego limitowanego do 275 egzemplarzy modelu. Teraz pochwalono się pierwszym egzemplarzem dostarczonym klientowi.

Mercedes-AMG One
Mercedes-AMG One

Rozpoczęto ręczne składanie Mercedesów-AMG One. Klienci czekają na niego już prawie pięć lat

Tym niesamowitym szczęściarzem jest jeden z mieszkańców Niemiec. Mercedesa-AMG One na właśnie takich tablicach możesz zobaczyć na załączonych zdjęciach.

Egzemplarz ten skonfigurowano głównie w czarnych barwach. W niektórych miejscach ciemny lakier rozświetlony jest turkusowymi akcentami, a w tylnej części nadwozia pojawiają się charakterystyczne gwiazdki.

Mercedes-AMG One
Mercedes-AMG One

Mercedes-AMG One aktualnie nosi tytuł najszybszego produkcyjnego samochodu na torach: Nurburgring, Hockenheim i RedBull Ring. Nic dziwnego, skoro „pod maską” pracuje jednostka 1.6 V6 z bolidu F1.

Mercedes-AMG One w trybie RACE zmienia się w potwora. “Spektakl” trwa kilka sekund (wideo)

Kierowca ma do dyspozycji moc 1063 koni mechanicznych, co pozwala mu na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 2,9 sekundy i osiągnięcie prędkości 352 km/h.