G-Klasa miała mu dać pewność w każdą pogodę. “Nic Ci nie pomoże, jeśli przesadzisz” (wideo)

Posiadanie samochodu z napędem na wszystkie koła daje niektórym kierowcom mnóstwo pewności siebie. Czasami jednak są w stanie z tym przesadzić i szybko się przekonują, że fizyki nie da się oszukać.

Podobnie było z właścicielem Mercedesa Klasy G, którego zobaczysz na załączonym nagraniu wideo. Warunki pogodowe nie zrobiły na nim wrażenia, no bo przecież „on ma Gelendę”.

Miał nadzieję, że Gelenda nie przyniesie wstydu. Sezon plażowania uważamy za otwarty (wideo)

Na zaśnieżonej drodze szybkiego ruchu przesadził jednak z prędkością. Był przekonany, że jego niemiecka terenówka będzie się prowadziła stabilnie w każdych warunkach.

Nadmierna prędkość nieco go zgubiła. W pewnym momencie Mercedes wpadł w poślizg, a kierowca kompletnie stracił panowanie nad swoim samochodem.

G-Klasa uderzyła przodem w barierki energochłonne, odbiła się od nich i wykonała kilka piruetów na drodze. Mamy nadzieję, że kierowcy i pasażerom nic się nie stało.

Tak się kończy brawura za kółkiem. Mercedesem Klasy G wywrócił na bok ciężarówkę (wideo)

Bardzo możliwe, że mamy tu do czynienia z jedną z topowych odmian AMG. Pod maską najnowszego G 63 pracuje 4.0 litrowy silnik V8 o mocy 585 koni mechanicznych, który pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 4,5 sekundy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez CRASH DASHES (@crashdashes)