Ferrari już testuje napęd następcy 812 Superfast. Wiemy jak może wyglądać nowy model (wideo)

Ferrari 812 Superfast jest dostępne dla klientów na rynku od 2017 roku. Jego poprzednik, czyli Ferrari F12berlinetta, produkowany był w latach 2012-2017.

Łatwo więc policzyć, że już wkrótce powinniśmy się spodziewać następcy 812-stki. Wszystko wskazuje na to, że Ferrari już testuje układ napędowy z nowego modelu, który ma się pojawić na rynku na przełomie 2023 i 2024 roku.

On nie oszczędza swojego Ferrari 812 Superfast. “Nabija kilometry jak w Passacie z TDI” (wideo)

Autor załączonego nagrania wideo przyłapał jeden z egzemplarzy podczas jazd na torze testowym Fiorano. Inżynierowie, dla zmyłki, sprawdzają nowy silnik w nadwoziu zapożyczonym z Ferrari Roma.

Wprawne ucho od razu rozpozna, że mamy do czynienia z piekielnie mocną V12-stką. Tego dźwięku dwunastu cylindrów bez turbodoładowania nie da się pomylić z niczym innym.

Ferrari 812 Superfast z wydechem od Noviteca. Włosy się jeżą gdy kręci do 9000 obrotów (wideo)

Nie wiemy jeszcze zbyt wiele na temat tego silnika. Najmocniejszy wariant 812, czyli Competizione, oferuje kierowcy 830 koni mechanicznych. Istnieje szansa, że tutaj będzie ich trochę więcej.

Graficy komputerowi postanowili pokazać nam, jak według nich może wyglądać następca 812 Superfast. Wizja z reflektorami zapożyczonymi z modelu Daytona SP3 robi duże wrażenie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez avarvarii future cars (@avarvarii)