Dramatyczne dachowanie starego busa VW T4. “Hamulce nie były w najlepszej kondycji” (wideo)

Włączając się do ruchu powinniśmy mieć pewność, że nasz samochód jest w świetnym stanie technicznym. Niestety, często przymykamy na to oko, co może być przyczyną niebezpiecznych zdarzeń.

Wystarczy, że dojdzie do sytuacji awaryjnej, której przecież nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Właśnie wtedy będziemy żałowali, że czegoś nie dopilnowaliśmy.

Ciągnikiem bez hamulców wjechał pod pociąg. “Jakim cudem to jeździ po drogach?!” (wideo)

Podobnie jak bohater załączonego nagrania wideo, właściciel leciwego Volkswagena T4. Podczas jazdy na drodze szybkiego ruchu stracił panowanie nad busem i dachował.

Kierowca TIR-a postanowił rozpocząć manewr wyprzedzania i zjechał na lewy pas. Zmusiło to kierującego Volkswagenem do nagłego hamowania. Niestety, układ hamulcowy nie zadziałał poprawnie.

Busa ściągnęło na lewą stronę, gdzie koła „złapały” pobocze. Następnie auto wpadło w poślizg i dachowało w przydrożnym rowie. Mamy tylko nadzieję, że nikomu nic poważnego się nie stało.

“Robol” oszczędza hamulce w swojej ciężarówce. “Przepisy pozdrawia środkowym palcem” (wideo)

Autor nagrania na szczęście od razu się zatrzymał na poboczu. Mamy nadzieję, że udzielił pomocy poszkodowanym. Niestety, nie zawsze jest to takie oczywiste.