BMW M3 Competition xDrive vs. M3 Touring. “Jedno z nich jest delikatnie szybsze” (wideo)

Oferta samochodów sportowych marki BMW jest bardzo szeroka. Już w przypadku samych modeli M3 i M4 mamy do wyboru naprawdę sporo możliwości.

Jest przecież standardowe M3, M3 w wydaniu Competition i M3 Competition z napędem xDrive. Do tego dochodzi wariant coupe i cabriolet w postaci M4, limitowane edycje CS, CSL i najnowsze M3 Touring.

BMW M3 CS (2023) już oficjalnie. Najszybsze BMW M3 w historii kosztuje 769 900 zł (wideo)

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz pojedynek dwóch wariantów tego modelu. Autorzy postanowili sprawdzić jak w wyścigu równoległym wypadną bardzo podobne auta.

Na linii startu pojawiło się bowiem BMW M3 Competition xDrive G80, oraz BMW M3 Competition xDrive Touring G81. Oznacza to, że mamy do czynienia z identycznym układem napędowym.

Pod maską obu aut pracuje jednostka R6 o pojemności 3.0 litrów. Generuje ona moc 510 koni mechanicznych i moment obrotowy wynoszący 650 niutonometrów.

Wszystko to przekazywane jest na cztery koła, dzięki systemowi M xDrive. Jedyną różnicą będzie masa własna, która jest oczywiście nieco niższa w przypadku sedana.

BMW M3 Competition xDrive Touring waży 1940 kilogramów. Odmiana Limousine to 1855 kilogramów. Mamy więc do czynienia z przewagą 85 kilogramów na korzyść sedana.