BMW i Vision Dee zmienia kolory i ma ogromny HUD. To zapowiedź elektrycznej “Trójki” (wideo)

Być może kojarzysz BMW iX, które producent zaprezentował podczas targów CES w 2022 roku. Egzemplarz pokazany na wystawie posiadał karoserię pokrytą wyświetlaczami.

Pozwalało to na zmianę koloru całego samochodu lub poszczególnych segmentów. Technologia ta pozwalała jedynie na wybór jednego z odcieni szarości.

BMW i Vision Dee
BMW i Vision Dee

Wiemy już jak BMW sprawiło, że auto zmienia kolor. Technologia wymaga jeszcze czasu (wideo)

W tym roku BMW poszło o krok dalej. W Las Vegas pokazano koncepcyjny model BMW i Vision Dee, który zapowiada nie tylko nowy język stylistyczny, ale również kolejną generację wspomnianej wyżej technologii E Ink.

Tym razem, całą karoserię, oraz felgi, pokrywa aż 240 cieniutkich wyświetlaczy. Każdy z nich jest w stanie wyświetlić jeden z 32 kolorów, tworząc na aucie różnego rodzaju wzory, lub całkowicie zmieniając barwę samochodu.

BMW i Vision Dee
BMW i Vision Dee

BMW nadal pracuje nad tą technologią i stara się coraz lepiej ją dopracować. W przyszłości mają się pojawić rozwiązania o dużo wyższej rozdzielczości, co pozwoli na jeszcze szerszą personalizację karoserii.

W BMW i Vision Dee Concept wykorzystano ogromny wyświetlacz przezierny, który pojawia się na całej szerokości przedniej szyby. Takie rozwiązanie ma się pojawiać we wszystkich BMW budowanych na nowej platformie od 2025 roku.

BMW i Vision Dee
BMW i Vision Dee

Stylistycznie auto ma nawiązywać do klasycznych modeli marki BMW. Pojawiły się bardzo proste linie, a nerki z pionowych zrobiły się poziome.

Tak ma wyglądać nowe, elektryczne BMW Serii 3 (2025). “To będzie wielka rewolucja stylistyczna”

Koncept ten zapowiada jak mniej-więcej będzie wyglądał elektryczny następca BMW Serii 3. Najprawdopodobniej auto będzie nosiło nazwę i3, którą już doskonale znamy.