Awantura o zieloną strzałkę. “Wyskoczył z samochodu, bo zobaczył środkowy palec” (wideo)

Sygnalizacja świetlna zazwyczaj pozwala na poprawę płynności ruchu. Niestety, mimo dość prostych zasad, nadal nie wszyscy pamiętają jak się zachować w pewnych sytuacjach.

W niektórych przypadkach możemy skorzystać z warunkowej strzałki w prawo. Wtedy, nawet mimo czerwonego światła, jesteśmy w stanie kontynuować jazdę.

Wyskoczył do gościa z pałką teleskopową. Nie spodziewał się aż tak agresywnej reakcji (wideo)

Należy oczywiście zastosować się do różnych zasad. Powinniśmy potraktować taką strzałkę jak znak STOP, upewnić się, że nie wymusimy pierwszeństwa i dopiero wtedy możemy ruszyć dalej.

Autor załączonego nagrania wideo nie zatrzymał się przy sygnalizatorze, a dopiero przed samym skrzyżowaniem. Wpienił tym mocno kierowcę Nissana, który jechał z tyłu i upomniał go klaksonem.

Nie widać tego na filmie, ale jak twierdzi gość z japońskiego SUV-a, w jego stronę został pokazany obraźliwy gest. Gość zajechał mu więc drogę i zatrzymał się na środku aby „porozmawiać”.

Agresor z taksówki zepchnął kierowcę VW na inny pas. Po chwili stanęli twarzą w twarz (wideo)

Ostatecznie obaj panowie niepotrzebnie stracili bardzo dużo czasu. Agresja i tego typu zachowania na drodze nie powinny mieć w ogóle miejsca. Brak słów.