Audi Activesphere Concept. “Tak ma wyglądać pojazd przyszłości dla osób aktywnych”

Audi nie zwalnia jeśli chodzi o prezentowanie nam planów na przyszłość. Właśnie odbyła się premiera kolejnego koncepcyjnego modelu, dzięki któremu możemy sobie wyobrazić jakie samochody będą pojawiały się na drogach za ładnych kilka lat. Audi Activesphere Concept to w wielkim uproszeniu połączenie SUV’a, coupe, a nawet pickupa. Samochód ten ma trafiać przede wszystkim do osób aktywnych.

Audi Activesphere Concept
Audi Activesphere Concept

Dzięki sprytnie zaprojektowanemu bagażnikowi, z łatwością przewieziemy nim sprzęt sportowy. Transport rowerów, deski snowboardowej czy sprzętu do surfingu nie będzie już problemem. Jest nawet zintegrowany uchwyt na narty na dachu.

W futurystycznym wnętrzu znajdziemy cztery osobne fotele i wysoki tunel centralny. Zamiast ekranów pojawiły się projektory, które w efektowny sposób wyświetlą interesujące nas informacje.

Audi Activesphere Concept
Audi Activesphere Concept

Mamy tu oczywiście do czynienia z samochodem elektrycznym. Zbudowano go na platformie PPE, dzięki czemu 100-kWh baterie zapewniają około 600 kilometrów zasięgu.

Dwa silniki elektryczne dają nam oczywiście napęd na wszystkie koła. Kierowca ma do dyspozycji 442 konie mechaniczne oraz 720 niutonometrów momentu obrotowego. Wystarczająco do wszelkich wypraw w nieznane.

Audi Activesphere Concept
Audi Activesphere Concept

Nie brakuje również systemów jazdy autonomicznej, w tym też opcji poruszania się całkowicie samodzielnie, bez pasażerów wewnątrz. Można więc „poprosić” samochód, aby ten dojechał do miejsca docelowego, do którego Ty dojedziesz rowerem.